Co należy wiedzieć o chirurgii dziecięcej?

Co należy wiedzieć o chirurgii dziecięcej?

1 stycznia, 2023 0 przez admin

Przez bardzo długie lata twierdzono, że dzieci po prostu są mniejszymi dorosłymi i można je leczyć identycznie, jednak ze zmianą dawki leków. W wielu przypadkach to przyniosło więcej szkody niż pożytku. Dlatego też chirurgia dziecięca została specjalizacją odrębną. Chirurg dziecięcy Kraków musi być prawdziwym zakresem pediatrii, anatomii, a także neonatologii. Często także korzysta z wiedzy z zakresu dziecięcej onkologii, laparoskopii, transplantologii czy też prenatalnej chirurgii.

Czym się zajmuje chirurg dziecięcy?

Im dziecko jest mniejsze, tym ma większe wahania tak zwanej gospodarki wodno-elektrolitowej. Możemy u niego także obserwować większe oraz także bardziej dynamiczne skoki temperatury. To wszystko ma wpływ na stawianie diagnozy, jak i także wybór terapii.

U noworodków między innymi diagnozuje wady wrodzone jak zarośnięcie przełyku, niedrożności jelita cienkiego, niedrożność dwunastnicy czy też na przykład zastaw tylnej cewki.

Co więcej zajmuje się również innego rodzaju chorobami noworodków czy też niemowlaków. Tutaj wymienić można przepuklinę pachwinową, zapalenie kości, guzy krzyżowo-ogonowe, złamania okołoporodowe czaszki, urazy wątroby, urazy śledziony czy też zapalenie jelit. W zakresie chirurgii dziecięcej leży przepuklinowa oponowo-rdzeniowa, niedrożność żółciowych dróg, wodogłowie, przerostowe zwężenie odźwiernika, torbiele dróg żółciowych czy też kręcz szyi. Chirurg dziecięcy pomaga również w zakresie chorób, które tylko dotykają małych chłopczyków.

Wybór dobrego specjalisty

Bardzo ważne jest to, aby trafić z dzieckiem do naprawdę dobrego lekarza. Sprawdźmy opinie o danym specjaliście. W ciemno nie powinniśmy wybierać lekarza. Na pewno warto zwrócić uwagę na sulislawski.pl Będziemy pod wrażeniem profesjonalizmu lekarza. Właśnie takiej opieki potrzebowaliśmy do naszych kochanych dzieciaczków. Poczujemy, że dany specjalista pomoże nam pozbyć się danej dolegliwości. Dziecko nie będzie zestresowane i kompletnie nie odczuje, że jest u lekarza.