O co chodzi we frezowaniu CNC? Czym zdobyło swoją popularność

O co chodzi we frezowaniu CNC? Czym zdobyło swoją popularność

6 stycznia, 2023 0 przez admin

Znaczna większość przedsiębiorstw produkcyjnych zmierza w kierunku cyfryzacji. Standardem są usługi CNC. Specjaliści wskazują, że na rynku inżyniera liczy się na pewno zdolność łączenia wiedzy z obszarów automatyki, robotyki, mechatroniki czy też programowania oraz umiejętności miękkie takie jak gotowość do zmian i kreatywność. Obróbka skrawaniem łączy w sobie  większość z tychże kompetencji. Przynosi firmom korzyści realne. Dowiedzmy się na czym polegają usługi CNC?

Co to takiego?

Usługi CNC są określeniem układu sterowniczego, który można zaprogramować dowolnie, dzięki czemu klient zyskuje produkt o wymaganych wymiarach, kształcie oraz właściwościach powierzchni. Frezowanie CNC jest jedną z metod obróbki skrawaniem czy też polega na obrabianiu przedmiotu nieruchomego, podczas gdy narzędzie frezarki wykonuje obrotowy ruch. Ostrza, które się obracają ścinają wierzchnią warstwę części aż do momentu uzyskania efektu oczekiwanego, na przykład osłony plexi. Frezowanie CNC jest zautomatyzowane w pełni, zapewniając maksymalną precyzję wykonania, dzięki czemu jest to popularna metoda w wielu produkcyjnych zakładach.

Zalety frezowania CNC

Usługi CNC jak chociażby wielkogabarytowe frezowanie umożliwiają tworzenie nawet niezwykle skomplikowanych kształtów elementu obrabianego z bardzo dużą precyzją. Metoda sterowania komputerowego urządzeń numerycznych jest zautomatyzowana w pełni, co pozwala w niezmiernie krótkim czasie uzyskać efekty, o których dosyć trudno w przypadku manualnego sterowania. Zalety frezowania CNC, które zasługują na uwagę szczególną to: idealne odwzorowanie założeń projektu, obróbka skrawaniem o wysokiej precyzji, powtarzalność elementów bez obniżenia jakości produkcji, elastyczność linii produkcyjnej, ograniczenie zużycia materiały, dzięki określonym precyzyjnie parametrom, uniwersalność oraz także elastyczność linii produkcyjnej.

Jeśli jesteś zainteresowany usługami CNC, to warto zapoznać się ze szczegółami na stronie https://wycinamy.to